Primăria Râmnicului caută soluţii pentru eliminarea fenomenului câinilor fără stăpân
Marţi dimineaţă, primarul Mircia Gutău, alături de viceprimarii Carmen Preda şi Eusebiu Veţeleanu şi de conducerea DADP, a avut o întâlnire cu reprezentanţii asociaţiilor de protecţie a animalelor cu scopul găsirii unor modalităţi de eliminare a fenomenului câinilor fără stăpân din municipiu. Edilul-şef le-a prezentat invitaţilor un plan de măsuri care, conform specialiştilor, va duce în termen de doi ani […]
Read more