FOTO: Panourile fotovoltaice amplasate pe 11 clădiri publice din Râmnic au început să producă energie „verde”, iar Primăria municipiului continuă depunerea de proiecte pentru eficientizare energetică
Finalizat în ultima zi a anului trecut, proiectul „Utilizarea energiei regenerabile la nivelul Municipiului Râmnicu Vâlcea” a început să producă energie „verde” prin intermediul panourilor fotovoltaice, acoperind parțial consumurile celor 11 clădiri publice pe care acestea au fost amplasate: sediul Direcției Economico-Financiare, sediul administrativ din strada General Magheru, Centrul Rezidențial pentru Persoane Vârstnice din Ostroveni, Colegiul Național „Alexandru Lahovari”, Liceul […]
Read more