Șoc în Sala Sporturilor Traian! Bistrița învinge la Vâlcea!

Înfrângerea de la Craiova și-a pus amprenta serios pe psihicul handbalistelor de la HCM Râmnicu Vâlcea care au pierdut cea de-a doua partidă la rând. Elevele lui Aurelian Roșca au cedat pe propriuș teren contra formației CSM Bistrița în fața căreia au pornit ca mari favorite.

Oaspetele au jucat foarte bine în prima repriză, au condus și la cinci goluri diferență și au intrat la pauză cu 13-9. Echipa noastră a revenit spectaculos în debutul mitanului secund, au redus handicapul la un singur gol și au avut șansa să egaleze. Din păcate a fost doar un simplu foc de paie și ardelencele s-au impus în final cu 21-26! Unii ar zice că este un rezultat ciudat, clar este unul surprinzător! În runda viitoare elevele lui Roșca joacă tot acasă, în fața vicecampioanei en-titre a României, Dunărea Brăila. (G.C.)