Pompierii vâlceni, cei mai buni din ţară la atletism şi cros

Pe Stadionul Municipal „Ceahlăul” din municipiul Piatra Neamţ s-a desfăşurat, în zilele de 19 şi 20 mai, „Campionatul de atletism şi cros – Cupa Asociaţiei Sportive a Pompierilor din România”, etapa finală a Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă, competiție în cadrul căreia Inspectoratul pentru Situații de Urgență “General Magheru” al județului Vâlcea a câștigat trei locuri fruntaşe.
IMG_20160520_124411
Astfel, la proba săritura în lungime cu elan, la categoria de vârstă peste 45 de ani, plutonier adjutant Fălcuță Alexandru a obținut medalia de aur; tot medalie de aur la proba 100 m. viteză, categoria până în 35 de ani – plutonier Oprea Alexandru şi la categoria peste 45 de ani plutonier adjutant Fălcuţă Alexandru.
De asemenea plutonier adjutant şef Nedelcu Cătălin a obţinut locul 4 la proba de 100 de m. viteză şi săritura în lungime cu elan precum și locul 5 la aruncarea greutăţii.
În urma acestor rezultate, medaliații s-au calificat la faza pe minister în cadrul Campionatului de atletism şi cros.