Viitorul Dăești – egal! Flacăra, înfrângere cu echipa lui Mititelu

Cele două reprezentante ale Județului Vâlcea în Liga a III-a, Viitorul Dăești și Flacăra Horezu, au avut parte de adversare dificile în această rundă.

Echipa din Dăești a jucat pe propriul teren cu Fortuna Becicherecu Mic șI partida practic a început de la 0-1, după ce oaspeții au punctat încă din minutul 4. Florian Pârvu, fostul căpitan de la CSM a egalat din penalty cu 15 minute înainte de pauză apoi, la zece minute de la reluare Florin Costea i-a adus pe dăeșteni în avantaj, 2-1. Din păcate s-a terminat 2-2, dar echipa noastră, nou-promovată, continuă evoluțiile bune.
Flacăra Horezu a evoluat în deplasare, pe terenul principalei favorite la promovare, FC Universitatea Craiova. Elevii lui Adi Popa s-au descurcat bine și scorul a rămas 0-0 până aproape de final. Din păcate, juveții au marcat pentru 1-0 în minutul 86 și se distențează în clasament. Horezenii rămân pe poziția a doua a ierarhiei în timp ce Viitorul este pe 6. (G.C.)