Viitorul Dăești a învins pe terenul liderei

Fotbaliștii de la Viitorul Dăești au reușit cel mai bun meci al acestui sezon exact când era mai mare nevoie. Elevii lui Cojocaru s-au deplasat la Roșiori pentru partida contra liderei clasamentului, Sporting și aveau nevoie de un rezultat pozitiv pentru a nu se îndepărta de obiectivul participării în play-off. După 0-0 la pauză, trupa de la Fedeleșoiu s-a văzut condusă pe tabela de marcaj din minutul 64. Vâlcenii s-au trezit din pumni și au întors rezultatul după golurile marcate de Dragoș Popa și Anghelina, ultimul după o lovitură de pedeapsă corect acordată de centralul meciului. După acest rezultat, Viitorul mai are de recuperat un handicap de două puncte care o desparte de play-off.

Minerul și Flacăra au învins. Cozia a cedat toate punctele

Minerul Costești a reușit un succes important, 2-0 cu Vedița Colonești, după golurile marcate de Filip și Ionuț Marian. Și Flacăra Horezu s-a ales după această etapă cu toate punctele puse în joc, după 3-1 cu Cetatea Turnu Măgurele, golurile olarilor fiind marcate de Popa, Trașcă și Stanciu. Singura echipă din Vâlcea care a pierdut în această rundă a fost Cozia Călimănești 0-1 cu Petrolul Potcoava. (Gabriel Cîrjaliu)