![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2024/04/434445601_393234163520258_5804032266728296316_n-840x200.jpg)
VIDEO: Localitatea Vaideeni are un nou Centru comunitar integrat!
Această investiție a fost făcută pentru ca oamenii din zonă să aibă acces la serviciile de asistență medicală comunitară furnizate integrat cu cele sociale și educaționale.
Centrul comunitar integrat a fost realizat de Consiliul Județean Vâlcea, în parteneriat cu administrația locală din Vaideeni, valoarea totală a proiectului fiind de aproximativ 1,5 milioane lei. Parte din finanțare a fost asigurată din fonduri europene și guvernamentale, Consiliului Județean Vâlcea contribuind cu cca. 600.000 lei.