![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2024/02/425374160_355593970663968_6162532381954879848_n-840x200.jpg)
Victorie importantă pentru Lupii Negri
Baschetbaliștii de la CS Vâlcea 1924 au reușit al doilea succes consecutiv în turneul de salvare de la retrogradare. Elevii lui Hristu Șapera s-au deplasat la Galați pentru disputa cu formația locală de care au dispus clar, cu scorul de 118 – 106. După acest rezultat formația noastră a urcat pe locul 4 al clasamentului și este favorită pentru a rămâne în primul eșalon. În runda viitoare a campionatului, CS Vâlcea va evolua tot în deplasare cu CSM Târgu Jiu, formație aflată pe locul secund al ierarhie turneului 11-18.