Un copil din Budești, locul 1 la concursul “Cupa Dance Prestige”

Sufletistul primar Ion Vlădulescu din comuna Budești a avut azi, 13 decembrie de o plăcută surpriză. La ușa edilului a bătut unul dintre copiii minune ai comunei pe care o păstorește, Dariu Dobrișan, concurent din partea unui club de dans sportiv din Rm. Vâlcea la concursul “Cupa Dance Prestige” unde a câștigat alături de partenera lui locul 1.

“În această după-amiază, am primit vizita unuia dintre copiii care fac cinste comunei Budești. Concurent din partea unui club de dans sportiv din Rm. Vâlcea, Dobrișan Darius, în vârstă de 10 ani, împreună cu partenera de dans, Antonia, au câștigat locul 1 la concursul “Cupa Dance Prestige”, organizat la București în data de 12 Decembrie 2021. Cu o experiență de peste 5 ani la concursurile de dans, Darius a avut puține emoții, dar le-a depășit, deoarece se simte bine în fața publicului. Din peste 40 de concurenți din toată țara, Darius s-a clasat pe locul 1, reușind să aducă cupa și medalia la Budești. Felicitări, Darius, pentru performanță!” – Ion Vlădulescu, primar comuna Budești.