![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2021/11/drogati-la-volan-685661ec11ef8c4987-940-0-1-95-1-840x200.jpg)
Tânăr prins drogat la volan la Bărbătești
Un bărbat de 28 de ani, domiciliat în județul Teleorman, care se deplasa pe DN 67, în localitatea Bărbătești, a fost prins luni, 6 noiembrie 2023, în jurul orei 18.00, polițiști din cadrul Secției nr. 9 Pietrari, sub influența substanțelor psihoactive.
“Menționăm că aceasta nu reprezint probă în cadrul dosarului penal, cel în cauză fiind condus la o unitate medicală, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a consumului unor substanțe interzise. A fost înregistrat dosar penal, efectuându-se cercetări pentru comiterea infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice sau a altor substanțeȚ, a precizat polițiștii vâlceni.