Ștefan Pănoiu a marcat din nou! Rapid e prima spre promovare

Fotbalistul vâlcean, Ștefan Pănoiu, a făcut un nou meci foarte bun în tricoul giuleștenilor de la Rapid în cea de-a doua etapă a play-off-ului din eșalonul inferior. Gruparea bucureșteană a evoluat pe propriul teren contra formației Dunărea Călărași și s-a impus cu scorul de 4-1. după ce a condus și la pauză cu 2-1. Ștefan a marcat în minutul 58 după o acțiune personală finalizată cu un șut imparabil din interiorul careului. Pentru tânărul fotbalist vâlcean este al treilea gol din acest campionat pentru Rapid, echipă care a urcat pe primul loc al clasamentului din Liga a II-a și este favorită la promovare. Ștefan Pănoiu a jucat 80 de minute în acest meci în timp ce un alt vâlcean, Alexandru Dandea, a fost integralist și a fost căpitanul echipei. (G.C.)