![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2019/03/20190306_160747-840x200.jpg)
Păstorul Vaideeni a învins Rapidul!
Una dintre cele mai vechi echipe din fotbalul vâlcean, Păstorul Vaideeni, a reușit un succes important în deplasare, contra rapidiștilor de la Stoenești. Păstorii s-au impus cu 3-2, după 90 de minute spectaculoase și au urcat pe poziția a șaptea a clasamentului. Cealaltă formație din Vaideeni, Montana Izvorul Rece, a cedat pe propriul teren în confruntarea cu Progresul Măldărești, 1-2. Pe primul loc al clasamentului se menține Topologul Galicea, la distanță de cinci puncte față de următoarea clasată.