N-a mai fost ca anul trecut! SCM pierde Supercupa

SCM Râmnicu Vâlcea, campioana en-titre a României, a sperat să își poată apăra trofeul câștigat anul trecut, Supercupa. Elevele lui Florentin Pera au evoluat la Brașov, tot în fața CSM-ului, dar de această dată datele problemei au fost altele.

Echipa noastră a făcut o primă repriză bună și au condus pe tabela de marcaj în trei rânduri. La pauză în avantaj au intrat, însă, bucureștencele, 16-14. Partea a doua a partidei a fost dominată de echipa din Capitală care s-a distanțat treptat. Campioanele nu au reușit să revină și la final tabela a arătat scorul de 29-23. A fost o primă bătălie între cele două echipe care, probabil, se vor lupta și în acest sezon pentru medaliile de aur în Liga Florilor. Pentru echipa noastră au evoluat: Ciucă, Dumanska, Batinovic – portari; Da Silva 2, Elghaoui 4, Băcăoanu, Adespii 1, Lopez 2, Norgaard 1, Florica, Glibko 4, Zamfirescu, Liscevic 5, Badea, Stamin, Gonzalez 4. (G.C.)