Înfrângere dureroasă pentru Viitorul Dăești

Fotbaliștii de la Viitorul Dăești nu au reușit o evoluție constantă în actuala ediție de campionat și au alternat rezultatele bune cu cele slabe. Din păcate, gruparea de la Fedeleșoiu nu a prins o zi bună pe propriul teren contra unei contracandidate la participarea în play-off-ul de promovare, CSM Alexandria. Debutul întâlnirii i-a aparținut formației noastre care a avut mai multe ocazii de a deschide scorul dar la pauză a fost 0-0. Singurul gol al meciului s-a marcat în minutul 72, atunci când Ionuț Voicu a punctat pentru 0-1, scor înregistrat și la finalul meciului. Echipa noastră are nevoie de un final de sezon regulat foarte bun pentru a se implica în lupta pentru promovarea în eșalonul II.

Un singur punct scos de echipele vâlcene

Flacăra Horezu a jucat în deplasare, cu Vedița Colonești și elevii lui Adi Popa sperau la un succes dar gazdele au reușit surpriza și s-au impus cu 2-1, golul olarilor fiind marcat de Trușcă. Tot la limită a pierdut și Minerul Costești, 0-1 pe terenul petroliștilor de la Potcoava. Singurul punct al echipelor vâlcene a fost adus de Cozia Călimănești, 1-1 în deplasare cu Universitatea 2 Craiova, după golul marcat de Ghighilicea. După 11 runde scurse din acest sezon, Flacăra Horezu este pe poziția a patra a clasamentului, Viitorul pe 6, iar Minerul Costești pe penultima poziție.