![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2024/03/434602512_422968186807266_2894691591141063355_n-840x200.jpg)
FOTO: O mașină făcută scrum la Șușani
Apelul a fost pentru un incendiu izbucnit la vegetație uscată, în localitatea Susani, însă mare a fost surpriza pompierilor vâlceni care au găsit la fața locului un autoturism care ardea.
“S-au deplasat de urgență la locul evenimentului forțe din cadrul Gărzii de Intervenție Măciuca, cu o autospecială de stingere. Echipajele operative sosite la fața locului au constatat că arde generalizat un autoturism, nicidecum vegetație uscată.
Apelul a venit de la o persoană care se afla la circa 1km față de incendiu, crezând ca ar fi un incendiu de vegetație uscată. Nu au fost victime. Autoturismul a ars în proporție de 100%”, au precizat pompierii vâlceni.
Cauza probabilă este în curs de stabilire.