Fotbal, Superligă: Stejarul Vlădești, egal contra Chimiei

Superliga la fotbal a programat o nouă etapă a acestui sezon. Lidera clasamentului, Viitorul Dăești, a avut un meci dificil cu AS Râmnicu Vâlcea și a reușit să se impună la limită, 3-2. Oaspeții au condus cu 2-0 dar gazdele au întors rezultatul după trei goluri marcate de Pașoi, ultimul în minutul 95! Viață grea a avut și urmăritoarea dăeștenilor, Minerul Costești, care a remizat pe propriul teren contra Coziei Călimănești, după ce portarul oaspeților, Robert Tufiși, a făcut un meci mare. Handicapul pe care trebuie să-l recupereze ortacii s-a mărit acum la cinci puncte. Un alt meci interesant a avut loc între Chimia și Stejarul Vlădești. După 90 de minute echilibrate, cele două combatante și-au împărțit punctele, 1-1.

1. Viitorul Dăești 11 11 0 0 50-9 33
2. Minerul Costești 11 9 1 1 39-11 28
3. Chimia 11 5 3 3 23-19 18
4. AS Rm. Vâlcea 11 5 1 5 26-20 16
5. Stejarul Vlădești 11 5 1 5 22-24 16
6. Unirea Tomșani 11 5 1 5 26-29 13
7. Cozia Călimănești 11 2 5 4 18-15 11
8. DCM Rm. Vâlcea 11 3 2 6 12-23 11
9. AS Mihăești 11 3 2 6 24-39 11
10. Oltețul Alunu 11 3 1 7 21-29 10