Flacăra, egal cu Astra 2! Elevii lui Adi Popa rămân pe primul loc al clasamentului în Seria a III-a

Flacăra a fost din nou aproape de un succes în Seria a III-a a eșalonului trei de fotbal, dar a terminat la egalitate cele 90 de minute jucate în compania echipei secunde de la Astra Ploiești. Prima repriză a fost echilibrată, dar dominată de horezeni care au reușit să intre la pauză în avantaj minim, după ce Cioablă a punctat în minutul 44, după un șut sec la colțul scurt.

Cioablă, Cristi Munteanu și Edi Neacșu au semnat alte ocazii importante ale Flacărei, în primul mitan. Egalarea pentru oaspeți a venit în minutul 62, autor al golului fiind unul dintre fotbaliștii veniți de la echipa mare, Robert Boboc. Cristi Munteanu și Radu Georgescu puteau aduce succesul gazcdelor, după ocazii bune, dar s-a terminat egal, 1-1. De menționat este faptul că și de ceastă dată elevii lui Adrian Popa au fost încurajați de un număr mare de spectatori, dar și de o galerie inimoasă. De asemenea, trebuie spus că în teren nu a fost și atacantul Adi Popa, suspendat pentru cumul de cartonașe. Lideri timp de trei etape, horezenii au rămas tot pe primul loc, la o distanță de două puncte față de ocupanta locului secund, Turris Turnu Măgurele. Tehnicianul Adrian Popa este mulțumit de evoluția elevilor săi, chiar dacă s-a obținut un singur punct din trei posibile. “A fost un meci dificil, contra unei echipe imprevizibile și cei care au fost pe teren s-au dăruit și au jucat bine. Am obținut doar un rezultat de egalitate dar asta este, mergem mai departe, avem drumul nostru. Îi felicit pe băieți, au muncit foarte mult și sunt sigur că vor aduce și în viitor multe puncte pentru echipa noastră și pentru orașul nostru. Vom juca în runda viitoare la Bascov, o echipă bună, cu un antrenor bun. O să-i analizăm și vom merge să ne jucăm șansele noastre!, a spus acesta pentru TV Vâlcea 1.