![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2021/08/budesti-1-840x200.jpg)
Festivalul Peștelui 2024 de la Budești o să fie spectaculos
Locuitorii comunei Budești dar și iubitorii preparatelor culinare din pește așteaptă cu nerăbdare ediția din acest an a Festivalului Peștelui care se va organiza din nou în localitatea condusă de liberalul Ionel Vlădulescu. Cel mai probabil se va apela la o finanțare care nu implică bani de la bugetul local. Rămâne să se stabilească cele două zile în care artiștii culinari vor încânta asistența. Nu o să lipsească un concurs atractiv la care va participa un număr mare de echipe din localitățile vecine și nu numai. De asemenea, distracția o să fie asigurată de mulți artiști de muzică folclorică și ușoară, dar și de un DJ experimentat.