![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2023/12/afis-NED-840x200.jpg)
Expoziția “NED- pictura unui scenograf vâlcean”, la Teatrul Anton Pann, pe 15 decembrie
Filiala Râmnicu Vâlcea a Uniunii Artiștilor Plastici din România, în parteneriat cu Teatrul Anton Pann, cu Consiliul Județean Vâlcea și cu Primăria Municipiului Râmnicu Vâlcea, organizează expoziția personală de pictură a artistului Ion Nedelcu Ned, intitulata “NED- pictura unui scenograf vâlcean”. Vernisajul va avea loc vineri, 15 decembrie 2023, la ora 17:00 în foaierul Teatrului Anton Pann.