Cozia a câștigat Cupa României

Echipa antrenată de Vasile Ilinca, CS Cozia Călimăneşti a câştigat faza judeţeană a Cupei României. Călimăneştenii au învins, în finală, disputată chiar în oraşul staţiune de pe Valea Oltului, revelaţia din acest sezon a competiţiei, formaţia Olteţul Alunu.

A fost o victorie la scor de neprezentare, 3-0 pentru Cozia, goluri Răcareanu – min. 63, Leo Săraru – min. 80 şi Ceapă – min. 85. De remarcat faptul că la pauză scorul era egal, 0-0, că Răcăreanu a deschis scorul în minutul 63 cu un gol norocos, iar din minutul 65, alunarii au jucat în 10, pentru că a fost eliminat (pentru două galbene), Adrian Birăruţi.
CS Cozia: Armeanu – Lăzărescu, Ştefan, Chiripuş Alex, Ionuţ Săraru, Marinescu (Schinteie) Duca, Ciocotoiu (Mazilu), Ceapă, Chiripuş Mădălin, Răcăreanu, Leo Săraru (Marinaş).
Olteţul Alunu: Codin Nicolae – Rada Mădălin, Buliman Petre (cap), Codin Cătălin, Rada Dacian, Birăruţi Adrian, Gulioiu Cătălin, Văduva Adelin, Pătreulescu Răzvan, Dinuţoiu Mihai, Birăruţi Emanuel. Au mai intrat Chera Marian, Mihalcea Ionuţ, Olaru Ion. Antrenor Marian Văduva, preşedinte Nicolae Birăruţi.
La finalul campionatului, echipa Olteţul Alunu va fi premiată de către primarul Cristian Birăruţi pentru rezultatele obţinute în acest sezon fotbalistic.