![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2015/12/arestat1-600x337.jpg)
A condus fără permis şi a ajuns după gratii
Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale împreună cu cei din cadrul Postului de poliție Bunești au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu inchisoarea, emis de către Judecătoria Râmnicu Vâlcea.
La data de 2 februarie a.c, polițiștii au executat un mandat de arestare, față de un bărbat din Bunești, condamnat la o pedeapsa de 8 luni închisoare, pentru săvârşirea infracțiunii de conducerea unui vehicul pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere. În fapt, la data de 4 decembrie 2015, acesta a condus un autoturism, în Bunești, pe Drumul Național 67, fără a deține permis de conducere. Bărbatul a fost încarcerat într-un penitenciar din județul Argeș.