![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2018/02/IMG-20180203-WA0021-833x200.jpg)
Accident pe Valea Oltului! Un tir a intrat într-un cap de pod la Cârligu Mic
CentrulINFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informeazăcă traficul este restricţionat pe sensul de mers Râmnicu Vâlcea – Sibiu al DN7, la kilometrul 200, în afara localităţii Călimăneşti, judeţul Vâlcea, din cauza unui eveniment rutier. Un autotren, al cărui conducător auto nu a adaptat viteza pe un carosabil umed, a derapat şi a lovit un cap de pod.
Şoferul tirului este în stare gravă şi a fost transportat la Camera de Gardă Brezoi. Tirul transporta textile. Circulaţia se desfăşoară greoi, fără a fi înregistrate valori crescute de trafic, estimându-se ca în aproximativ 30 de minute să revină la normal.
Foto Infotrafic