![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2023/01/accident-salvare-politie-noaptea-700x336-1-700x200.jpg)
Accident în Rm. Vâlcea provocat de un minor!
Un minor de 17 ani din comuna Popești a provocat în această seară de duminică 17 februarie 2024 un accident pe DN 67, în municipiul Râmnicu Vâlcea – zona Copăcelu, km 191 + 100 m.
Conform polițiștilor vâlceni, tânărul a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, acroșând un indicator rutier și un gard, ulterior răsturnându-se în afara părții carosabile.
Pompierii militari vâlceni s-au deplasat de urgență la locul evenimentului forțe din cadrul Detașamentului de Pompieri Râmnicu Vâlcea, cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD, precum și o ambulanță SAJ.
În urma impactului, tânărul a fost rănit grav, fiind transportat la spital de o ambulanța SAJ, în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.