Viitorul Dăești pierde, dar nu se predă

Viitorul Dăești a jucat pe propriul teren manșa tur a barajului de promovare în eșalonul al doilea, contra unei formații tinere dar ambițioase, CS Blejoi. Echipa noastră a plecat ca mare favorită la oaspeții au deschis scorul. Cristi Munteanu a egalat dar tot gruparea prahoveană a intrat în avantaj la pauză și apoi și-a mărit avantajul după pauză. Viitorul a început cursa de urmărire și a egalat după golurile marcate de Mihai Costea și Tachassem. Echipa de la Fedeleșoiu a avut șansa să termine în avantaj manșa tur, dar tot Costea a trimis în bară de la punctul cu var. Asediul la poarta oaspeților a continuat, dar tot CS Blejoi a închis tabela și s-a terminat 3-4, după 90 de minute spectaculoase. Accederea în faza finală a play-off-ului de promovare se va decide în Prahova, peste o săptămână și Viitorul are valoarea necesară pentru a întoarce rezultatul. De menționat este că nu mai este valabilă regula golurilor marcate în deplasare și un succes la limită al echipei noastre poate duce dubla manșă în prelungiri. (Gabriel Cîrjaliu)