Viitorul Dăești – Flacăra Horezu, egal fără goluri

În fața unui public numeros, Viitorul Dăești și Flacăra Horezu au jucat la Fedeleșoiu derby-ul Seriei a șase a eșalonului trei. Ambele formații veneau după succese importante și sperau la toate cele trei puncte puse în joc, dar tehnicienii au pus accentual pe organizarea defensivă și cele 90 de minute s-au terminat la egalitate, cu un scor alb, 0-0.
După această rundă, Flacăra Horezu este pe poziția a treia a clasamentului, în timp ce dăeștenii sunt pe șase, și ambele formații vâlcene au șanse de a participa la play-off-ul de promovare în eșalonul al doilea.

Cozia și Minerul au pierdut

Nu a fost o etapă fericită nici pentru celelalte două reprezentante ale județului în Liga a III-a. Minerul Costești s-a deplasat la Alexandria pentru meciul cu CSM din localitate și elevii lui Țețe Vlădoi păreau victime sigure. Ortacii au făcut un meci bun pe care l-au cedat la limită, după un gol primit în minutul 80. Cozia Călimănești a cedat cu 1-3 tot în deplasare, la Sporting Roșiori, gazdele având parte și de un ajutor substanțial din partea arbitrilor. (Gabriel Cîrjaliu)