Viitorul Dăești a pierdut la Slatina cu “ajutorul” arbitrilor

Viitorul Dăești a avut mari probleme de lot înaintea deplasării la Slatina pentru derby-ul cu lidera seriei, CSM. În ciuda faptului că au lipsit mulți fotbaliști, lotul fiind format din numai 13 jucători.
Chiar și așa, Viitorul a intrat la pauză la egalitate, 1-1, după ce Cioablă a egalat în minutul 41. Echilibrul s-a menținut și în mitanul secund, iar gazdele au punctat abia în minutul 90 cu largul concurs al arbitrilor care nu au sancționat un fault în atac al gazdelor. Echipa noastră rămâne pe locul secund al clasamentului, dar are acum un avans de doar trei puncte față de următoarea clasată, CSM Alexandria.
Din păcate, Minerul Costești a ratat șansa de a obține un succes și de a relansa lupta de salvare de la retrogradare, după 3-4 pe propriul teren cu Universitatea 2 Craiova. Cealaltă reprezentantă a județului în Liga a III-a, Flacăra Horezu, a remizat pe propriul teren cu Petrolul Potcoava, 0-0. Formația horezeană va avea un nou antrenor începând cu runda viitoare, Narcis Enechescu urmând să fie schimbat cu Luci Giurcă sau Mitică Teleșpan. (Gabriel Cîrjaliu)