Victorie muncită pentru SCM în Liga Florilor

SCM Râmnicu Vâlcea a reușit un nou succes muncit în Liga Florilor la handbal feminin. Elevele lui Florentin Pera au jucat la București contra unei echipe incomode, Dunărea Brăila și avea nevoie de toate punctele puse în joc pentru a spera în continuare la apărarea titlului național cucerit acum două sezoane. Cele 60 de minute au fost echilibrate dar echipa noastră a dat impresia în permanență că se va impune. Brăilencele au condus la pauză cu 13-12 și în repriza secundă s-a mers cap la cap până spre final. Experiența superioară a echipei noastre și-a spus cuvântul și SCM s-a impus cu 20-18. Elevele lui Pera au urcat pe locul 3 al clasamentului, cu un joc mai puțin disputat și este la mare luptă pentru titlu cu CSM București și Minaur Baia Mare. Următoarea partidă din Liga Florilor va avea loc tot la București, contra unui adversar modest, Activ Ploiești.