![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2023/02/transfer-scm-1-1-840x200.jpg)
Un nou transfer important la SCM
O nouă componentă a naționalei Germaniei va evolua pentru SCM Râmnicu Vâlcea. Julia Maidhof vine la Râmnicu Vâlcea din vara acestui an. Julia joaca pe postul de inter dreapta și este componentă a naționalei de senioare a Germaniei încă din 2019. În această ediție de EHF Champions League 2022/23 a reușit să înscrie 58 de goluri. Nemțoaica va îmbrăca tricoul municipalelor pentru cel puțin două sezoane și vine de la campioana SG BBM Bietigheim.