Ștefan Pănoiu, gol frumos pentru Rapid

Fotbalistul vâlcean, Ștefan Pănoiu, a reușit un gol frumos și important pentru Rapid București. După o fază lucrată de giuleșteni, în minutul 28, Ștefan a punctat pentru 1-0 după un șut sec, în colțul lung, din interiorul careului. Oaspeții au egalat până la pauză la Rapid s-a impus în final cu 2-1. Echipa bucureșteană are punctaj maxim după două etape și este una dintre favoritele la promovarea în primul eșalon. În runda viitoare, formația lui Ștefan Pănoiu va evolua în deplasare, pe terenul echipei CSM Slatina, promovată din Liga a treia. Interesant este că la finalul disputei cu Pandurii, tehnicianul Rapidului, Ienci, a apreciat evoluția lui Pănoiu, semn că vâlceanul și-a câștigat un post de titular. (G.C.)