SCM e de neoprit în Liga Florilor

SCM Râmnicu Vâlcea a reușit a cincea victorie consecutivă în Liga Florilor și poate termina anul 2021 pe prima poziție a clasamentului. Vâlcencele au evoluat pe propriul teren contra argeșencelor de la CS Mioveni de care au trecut fără probleme și fără a tura la maximum motoarele. SCM a condus la pauză cu 16-11 și s-a impus în final cu 30-25. Pentru echipa noastră au marcat: Liscevic 6, Glibko 5, Levchenko 5, Elghaoui 4, Florica 3, Nikolic 3, Bucur 2, Klikovac 1, Gorshenina 1. Tot în această rundă CSM București a cedat în deplasarea cu Dunăra Brăila. SCM este la egalitate de puncte cu brăilencele și campioana en-titre, ambele formații cu un meci mai mult disputat și la doar 2 puncte distanță de lidera Rapid București. Dacă Vâlcea se impune în deplasarea de la Zalău și Rapid pierde la Baia Mare, Glibko și compania merg în pauza competițională de pe primul loc al clasamentului.