SCM, debut cu stângul în Liga Campionilor

Campioana României la handbal feminin, SCM Râmnicu Vâlcea, a denutat cu stângul în noua ediție a Ligii Campionilor. Elevele lui Florentin Pera au avut parte de un adversar puternic, Brest, în deplasare. dar au făcut o primă repriză bună. Handbalistele noastre au condus chiar și la trei goluri diferență, 9-6 dar primele 30 de minute s-au terminat la egalitate, 12-12. Partea secundă a meciului le-a aparținut în totalitate franțuzoaicelor care și-au mărit treptat avantajul și au terminat cu un succes concludent, 28-21. Cealaltă reprezentantă a României în Liga Campionilor, CSM București, a învinjs pe propiul teren pe Metz. În etapa viitoare, echipa noastră va evolua pe propriul teren în compania danezelor de la Odense.