SCM-CSM 30-34. I-am învins în tribune, ne-au bătut pe teren

Suporterii vâlceni au luat cu asalt tribunele sălii Traian pentru derby-ul Ligii Florilor la handbal feminin dintre SCM Rm. Vâlcea și CSM București. Atmosfera a fost ca în vremea în care Oltchim juca în cupele europene, iar galeria a fost la înălțime. În teren, din păcate, bucureștencele au fost superioare. Vicecampioanele și-au asigurat victoria, în mare parte, încă de la finalul primului mitan. CSM a început în forță, a luat avans pe tabela de marcaj și a intrat la pauză cu un avans de șase goluri, 14-20. Împinse de la spate de spectatori, handbalistele antrenate de Dahl au început cursa de urmărire și la mijlocul reprizei a doua mai aveau de recuperat trei goluri, 23-26. Apoi echipa noastră s-a stins și formația din București a revenit la timonă și nu s-a mai pus problema învingătoarei. Oaspetele și-au permis să ruleze tot lotul și la final a fost 30-34. Pentru echipa noastră urmează un nou meci de foc, foarte important pentru podiumul clasamentului, în deplasare cu Gloria Buzău.