SCM a reușit încă două victotii clare

Campioana României la handbal feminin, SCM Râmnicu Vâlcea, și-a trecut în cont două victorii clare în Liga Florilor. Elevele lui Florentin Pera au evoluat la Turda în fața unui adversar modest, Dacia Mioveni. Cele 60 de minute ale partidei au fost la discreția echipei noastre care s-a impus cu 32-20 după 18-14la pauză. Apoi Liga Florilor s-a mutat la Cluj-Napoca acolo unde vâlcencele au jucat în compania unei formații cu pretenții europene, Gloria Bistrița. Se anunța o dispută echilibrată dar SCM a gestionat excelent cele două reprize și a câștigat clar, 27-20. Elevele lui Florentin Pera sunt pe locul 3 al clasamentului pe care în mod normal nu îl pot pierde până la finalul sezonului. (G.C.)