SCM a obținut un punct prețios la Bistrița

În runda a doua din Liga FLorilor, handbalistele de la SCM Râmnicu Vâlcea au jucat în deplasare la Bistrița-Năsăud în fața unei formații care are pretenții europene în acest sezon. Echipa noastră a fost mai mereu a conducere pe tabela de marcaj, chiar și la cinci goluri diferență. Spre finalul întâlnirii gazdele au revenit și au condus, dar cele 60 de minute s-au terminat la egalitate, 34-34 după ce oltencele au fost în avantaj la pauză, 20-17. De menționat este că deplasarea a fost făcută și de o inimoasă galerie a SCM-ului care le-au încurajat pe elevele lui Dahl pe tot parcursul întâlnirii. Pentru formația noastră urmează partida de pe prorpiul teren contra brăilencelor de la Dunărea. (G.C.)