SCM a luat argintul la Cupa României

Handbalistele de la SM Râmnicu Vâlcea s-au clasat pe poziția a doua la turneul final al Cupei României care s-a desfășurat în cocheta sală polivalentă de la Mioveni. În semifinale, vâlcencele au jucat contra Rapidului și a fost un meci spectaculos care a avut nevoie de două reprize de prelungiri. Giuleștencele au început mai bine și au condus la pauză cu 17-12 dar elevele lui Dahl au revenit spectaculos și timpul regulamentar s-a terminat la egalitate, 27-27. Au urmat două reprize de prelungiri și SCM a reușit să se impună cu 41-39. În finală vâlcencele au dat piept cu SCM București. Până la pauză echipa noastră a fost mai bună și a condus cu 15-14. Mai mult, SCM s-a distanțat în debutul reprizei secunde, dar bucureștencele au revenit, au avut minute fără greșeală și s-au impus la final cu 34-26. Echipa noastră mai are de jucat două meciuri oficiale în acest sezon, pe propriul teren cu Rapid și în deplasare la Bistrița. (G.C.)