![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2022/02/primar-Vasilache-400x200.jpg)
Primarul Sorin Vasilache a semnat contractul de finanțare în cadrul PNRR: “CREȘTEREA EFICIENȚEI ENERGETICE A LICEULUI TEHNOLOGIC JUSTINIAN MARINA DIN ORAȘUL BĂILE OLĂNEȘTI, JUDEȚUL VÂLCEA”
“În data de 07.02.2023, Orașul Băile Olănești a semnat la Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, contractul de finanțare în cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență, Componenta 10 – Fondul local, proiectul “CREȘTEREA EFICIENȚEI ENERGETICE A LICEULUI TEHNOLOGIC JUSTINIAN MARINA DIN ORAȘUL BĂILE OLĂNEȘTI, JUDEȚUL VÂLCEA”, care vizează reabilitarea moderată a clădirilor publice pentru a îmbunătăți serviciile publice prestate din orașul Băile Olănești.
Valoarea totală a proiectului este de 5.082.880,72 lei. Perioada de implementare a proiectului este de 24 de luni”, a precizat primarul orașului Băile Olănești, Ec. Vasilache Vasile Sorin.