![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2023/05/350715356_1062683614695568_6976869736353886268_n-840x200.jpg)
Primăria Scundu face staţii electrice
Primarul Mihai Blejan a anunţat că a semnat la AFM contractul de finanţare a proiectului pentru înfiinţarea a două staţii de încărcare a autovehicolelor electrice. Contractul este pentru suma de 380.00 de lei şi este unul important pentru că ulterior primăria Scundu intenţionează să se doteze cu un microbuz şcolar electric pentru a micşora poluarea dar şi cheltuielile cu combustibilul.(T.G.)