![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2023/01/mateesti-11-704x200.jpg)
Primăria Mateeşti pregăteşte o extindere a reţelei de alimentare cu apă
Primarul Ilie Cosmin Anghelescu a demarat o colaborare cu GFT Vâlcea pentru un studiu amplu şi profesionist privind extinderea reţelei de apă şi canalizare, reabilitarea şi extinderea frontului de captare, staţie de tratare a apei şi extinderea staţiei de epurare.
Edilul din Mateeşti a încheiat şi o înţelegere cu URBAN SA pentru continuarea colectării separate, transportul şi tratarea deşeurilor din localitate. (T.G.)