![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2023/05/67950507_540904443117138_5874196237816692736_n-840x200.jpg)
Primăria Lăcusteni, pregătită pentru iarnă
Primarul Cosmin Bocșaru a terminat documentația pentru modernizarea și asfaltarea drumurilor și așteaptă finanțarea guvernamentală pentru aceste proiecte. Între timp unitățile școlare au fost pregătite pentru sezonul rece și s-a finalizat și contractul pentru deszăpeziri în caz de necesitate. Primăria a achiziționat material antiderapant și a făcut revizia tuturor mijloacelor de transport, inclusiv microbuz școlar, pregătindu-le pentru sezonul friguros. (T.G.)