![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2024/03/432574426_606820778323230_5226841608447873071_n-840x200.jpg)
O nouă facilitate pentru contribuabilii din Costești
Primarul comunei vâlcene Costești, Toma Peștereanu, vine cu o veste bună pentru contribuabilii din localitate.
“Începând cu această săptămână contribuabilii au la dispoziție POSul montat la contabilitate pentru plata taxelor locale. Cei care doresc să plătească on-line o pot face în continuare pe ghișeul.ro. Până pe 29 martie cine plătește impozitul integral, beneficiază de bonificație conform HCL. Vă mulțumim”, spune edilul.