Montana Izvorul Rece, victorie la scor de tenis

Seria de Nord a eșalonului 5 la fotbal a programat un meci atractiv la Stoenești, acolo unde Rapid Ursus din localitate a primit vizita echipei de la Vaideeni, Montana Izvorul Rece. Oaspeții au făcut un nou meci mare și s-au impus fără drept de appel, cu scorul de 7-1, după ce au condus și la pauză cu 5-0.

Pentru trupa viceprimarului Vasile Ichim au marcat Marica (3), Comănescu (3) și Bădulescu (1). Montana a rămas pe locul 5 al clasamentului și în runda viitoare va evolua pe propriul teren în fața echipei Chimia Râmnicu Vâlcea. “Au fost 90 de minute fără probleme pentru noi, am condus încă din primele minute cu 2-0 și apoi totul a decurs de la sine. Îi felicit pe băieți, ei joacă doar din plăcere”, săune viceprimarul Vasile Ichim. Altfel, cealaltă echipă din Vaideeni, Păstorul, câștigă la masa verde întâlnirea cu Tineretul Surupate, oaspeții alegând să nu facă deplasarea la meci.