![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2023/04/20230321_085652_1024x576-840x200.jpg)
Masă caldă pentru elevii din Roești
Primarul Comunei Roești, Constantin Drăghici, a pus mereu accentul pe îmbunătățirea actului de învățământ din localitate. S-a investit masiv în acest domeniu și părinții copiilor nu au mai căutat variante la unitățile de învățământ din alte localități. O altă veste bună a venit pentru elevi care vor beneficia de o masă caldă zilnică, care este asigurată de o firmă din Drăgășani. Cei mici vor avea parte de două feluri de mâncare, plus o gustare și principalul obiectiv al proiectului ‘’Masă sănătoasă’’ este reducerea lșa minimum a abandonului școlar. În plus, investițiile la unitățile de învățământ vor continua și pe parcursul acestui an.