![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2020/02/fotbal-minge_640x480-640x200.jpg)
Încă un teren de sport la Costești
Elevii din comuna Costești au primit o veste excelentă de la administrația locală condusă de social-democratul Toma Peștereanu. Astfel, la Școala Ferigile vor începe în scurt timp lucrările de amenajare a unui teren sintetic multifuncțional de care vor beneficia cei mici. Se vor putea practica mai multe sporturi de echipă: fotbal, handbal, fotbal sau volei și toate condițiile vor fi la nivel occidental. Banii necesari pentru această investiție, aproximativ 25.000 de euro vin de la GAL Microregiunea Horezu.