HCM rămâne pe 4! Echipa noastră a pierdut la limită contra CSM-ului și a învins clar pe Unirea Slobozia

Handbalistele de la HCM Râmnicu Vâlcea au jucat alte două meciuri de campionat. Elevele lui Gheorghe Sbora au pierdut nemeritat contra bucureștencelor de la CSM pe care le-au dominat timp de 50 de minute.

După 15-11 la pauză, Adespii și compania au continuat să joace bine și în partea a doua a întâlnirii și au condus până în minutul 41, atunci când echipa din Capitală a egalat la 21 și a avut șansa să revină în avantaj pe care-l mai avuseră doar în debut. Până la urmă s-a terminat 26-27, CSM marcând golul victoriei chiar în ultima secundă. Pentru HCM au evoluat: BLAZEK, CIUCĂ – GLIBKO 9, VASILEUSKAYA 5, FLORICA 4, GAVRILĂ 2, BĂCĂOANU 2, VUKCEVIC 2, LOPEZ 1, FERNANDEZ 1, MANEA, KHOUILDI, ADESPII. În următoarea partidă, jucată de HCM tot pe propriul teren, nu au fost probleme. Adversara echipei noastre, Unirea Slobozia, a pus probleme doar în startul întâlnirii, când a condus. Din minutul 10 vâlcencele au intrat la conducere și nu au mai cedat-o până la final. După 15-9 la pauză, HCM s-a impus la final cu scorul de 25-19.
Pentru HCM au evoluat: HCM: Blazek, Razum, Ciuca – Adespii 5, Gkibko 5, Florica 3, Bacaoanu 2, Gavrila 2, Lopez 2, Manea 2, Badea 2, Vasileuskaya 1, Fernandez 1, Krnic, Vukcevic, Khouildi.