![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2024/02/427078282_1500165643880804_5442334592019909078_n-840x200.jpg)
FOTO: O gospodărie din Sălătrucel la un pas să fie mistuită de flăcări
Pompierii militari vâlceni au intervenit în această după-amiază la un incendiu izbucnit la o gospodărie din localitatea Sălătrucel. Au intervenit forțe din cadrul Detașamentului de Pompieri Râmnicu Vâlcea, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă. Incendiul s-a manifestat la acoperișul casei de locuit și la două anexe. În acest moment incendiul a fost lichidat. Cauza probabilă a incendiului: aparat electric defect lăsat sub tensiune.