Fotbal, Liga a III-a! Șirineasa, înfrângere și lanse minime de salvare! În etapa intermediară de marți echipa antrenată de Mangalagiu primește vizita liderei

CS Șirineasa a făcut cel mai bun meci al său din 2017 în deplasare, contra unei formații puternice, Concordia Chiajna 2, dar a rămas cu un singur punct cucerit în acest an.

Elevii lui Gabriel Mangalagiu au condus cu 1-0 după reușita lui Ionuț Marian apoi până la pauză au egalat la 2 după ce Leo Săraru a transformat un penalty la scorul de 2-1 pentru gazde. Din păcate a fost ultimul gol marcat de echipa noastră în acest meci în timp ce Concordia a mai punctat în minutul 75, pentru 3-2, care a fost și scorul final. După acest rezultat CS Șirineasa rămâne penultima în eșalonul al treilea și este la șapte puncte distanță de salvarea de la retrogradare. Handicapul se poate mări, însă, având în vedere că singura formație din Vâlcea înscrisă în campionatele FRF are de jucat marți, pe propriul teren, contra liderei SCM Pitești.