Fotbal, Liga a III-a: Flacăra arde și Pucioasa! Elevii lui Adi Popa rămân pe primul loc al clasamentului !

Așa cum ne-a obișnuit, Flacăra Horezu a continuat să joace inteligent și în runda a 11-a a eșalonului al treilea. Elevii lui Adrian Popa au evoluat pe propriul teren, în fața unei formații imprevizibile, FC Pucioasa.

Horezenii nu le-au dat adversarilor nicio șansă, însă. După 30 de minute de joc Edi Neacșu a punctat pentru 1-0, acesta fiind și scorul înregistrat la pauză. Victoria vâlcenilor a fost securizată de veteranul Cristi Munteanu, fostul fotbalist de la CSM Râmnicu Vâlcea dublând avantajul Flacărei, din penalti, cu cinci minute înainte de final. S-a terminat 2-0 și gruparea din orașul olarilor rămâne pe prima poziție a clasamentului, acolo de unde nu poate să fie devansată nici după runda viitoare, indiferent de rezultat. Echipa noastră va evolua tot pe propriul teren, cu a doua formație de la Astra Ploiești. Interesant este ce fotbaliști vor fi trimiși să joace la Horezu de la echipa mare, antrenată în acest moment de Gigi Mulțescu.