Flacăra – victorie la Horezu! Dăeștiul – egal în deplasare

Cele două reprezentante ale Județului Vâlcea în eșalonul al treilea de fotbal au reușit rezultate pozitove. Flacăra Horezu a evoluat pe propriul teren cu CS Dumbrăvița și a rezolvat în mare parte problema celor trei puncte după dubla reușită în prima repriză de antrenorul-jucător Adi Popa. Oaspeții au redus din diferență în minutele de prelungire, dar horezenii s-au impus cu 2-1. Viitorul Dăești a fost la un pas de succes în deplasare cu ACS Filiași dar s-a terminat 3-3 după ce gazdele au egalat în prelungiri. Pentru elevii lui Gabriel Mangalagiu au marcat Florin Costea, George Neacșu și Florian Pârvu. După 13 etape scurse din acest sezon, Flacăra este pe locul 5 al clasaqmentului, iar Viitorul Dăești pe poziția a 9-a. (G.C.)