Flacăra a învins la Voluntari și e pe podium!

Fotbaliștii de la Flacăra Horezu continuă parcursul foarte bun din acest sezon. Elevii lui Adrian Popa s-au deplasat la Voluntari pentru meciul contra echipei a doua din localitate care putea beneficia de jucători de la echipa mare, având în vedere că Liga I este în pauză competițională pentru partidele României din Liga Națiunilor.

Horezenii au făcut 90 de minute bune și putea intra la cabine în avantaj. A fost, însă, doar 0-0 la pauză. Partida a fost una echilibrată și în partea a doua. Echipa noastră a dat lovitura spre final, atunci când Ionuț Neamțu a marcat în minutele 75 și 80. S-a terminat 0-2, rezultat care duce Flacăra pe poziția a treia a clasamentului, la o diferență minimă de prima clasată și la egalitate cu echipa de pe locul secund. Chiar dacă echipa se descurcă foarte bine, oficialii de la Flacăra Horezu spun că nu se gândesc la promovare. E și normal, având în vedere că horezenii abia au venit din Superligă și că mai sunt multe etape de jucat până la finalul sezonului. În runda viitoare, echipa noastră, singura reprezentantă a județului în ligile organizate de FR Fotbal, va primi vizita liderei la zi a clasamentului, Turris Turnu Măgurele. Meciul se anunță unul extrem de echilibrat. Ambele formații au în componență fotbaliști care au jucat fotbal de înalt nivel și e clar că echipa care o să greșească mai puțin se va impune. Un eventual rezultat de egalitate ar putea să îi mențină și pe vâlceni și pe teleormăneni pe podiumul Seriei a III-a.