Flacăra a învins Dăeștiul în derby-ul Ligii a III-a

Runda a doua a Ligii a III-a de fotbal a programat un nou derby județean. La Horezu, față în față s-u aflat Flacăra din localitate și Viitorul Dăești, două dintre cele trei formații care evoluează în acest eșalon. Oaspeții antrenați de Gabriel Mangalagiu, cu un lot experimentat, au plecat ca mari favoriți dar horezenii au reușit surpriza. Formația din orașul olarilor a deschis scorul în minutul 20, prin Stănică, 1-0 fiind și scorul înregistrat la pauză. La doar 5 minute de la reluare Viitorul a egalat prin vedeta Florin Costea și apoi a avut șanse de a trece în avantaj. Cei care au mai punctat, de două ori, au fost tot horezenii, prin Preda și Precup și elevii lui Adrian Popa și Marian Deaconescu s-au impus cu 3-1. Cealaltă formație din Vâlcea, Minerul Costești, trebuia să joace în deplasare dar gazdele au raportat cazuri de Covid și meciul s-a amânat.